Dnes je sobota 19. září, svátek má Zita.

Ilustrační foto

Na Malé scéně příbramského divadla se představí nová hra

přidáno: 02. 05. 2018

Návštěvníci Divadla A. Dvořáka Příbram se už tento pátek 4. května mohou těšit na „hořkosladkou“ komedii Můj romantický příběh.

Přijďte tento pátek na novou komedii do příbramského divadla A. Dvořáka. Ovšem pozor, nenechte se zmást! O žádnou velkou romantiku nepůjde. Jedná se spíše o cynický a skeptický pohled na to, jak mohou vypadat vztahy mezi dnešními třicátníky.

Příběh vypráví samy postavy

Diváci nahlédnou do vztahu Toma a Amy, ve kterém se jasně ukazuje, že nejsou schopni se navzájem propojit. Každý je schován ve své ulitě. Otevřít se tomu druhému je těžké. Zaměstnání, občas nějaký večírek a opravdový vztah se najednou zúží pouze na sex. A do toho se ještě mísí vzpomínky na předcházející vztahy. Celý příběh vypráví již zmiňované postavy. Každá ze svého pohledu. Takže diváci v hledišti uvidí nejen to, jak Tom s Amy jednají, ale zároveň jim odhalí i své pocity či myšlenky.

Režisérem je Filip Müller

Režisérem Mého romantického příběhu je příbramský herec Filip Müller. Není to ale žádný režisérský začátečník. V současné době se věnuje i režii inscenace Sen noci svatojánské v Praze. Navíc je zakladatelem dvou divadel. A jak se k režii v Příbrami dostal? Minulý rok jsem se na konci sezony zeptal pana režiséra Milana Schejbala a pana ředitele Petra Bednáře, jestli by byla možnost zkusit režii i v příbramském divadle. A protože Milan Schejbal zná většinu mých režií, které jsem doposud dělal, tak to schválil. Za což jsem moc rád,“ říká Filip Müller.

Inscenace není zařazena v dramaturgickém plánu

Tato inscenace nebyla zařazena do dramaturgického plánu, tudíž není zařazena ani do předplatného. Zájemci tedy mají ještě šanci premiérové vstupenky získat. Což je při premiérách na Malé scéně téměř nemožné právě kvůli předplatitelské skupině.

autor článku: Jitka Janotová a redakce DA