Dnes je čtvrtek 1. říjen, svátek má Igor,
je Mezinárodní den seniorů, lékařů, cyklistiky, vegetariánství a hudby.

Ilustrační foto

Masopustní oslavy vrcholí! V Dobříši se chystá tradiční průvod i karneval

přidáno: 01. 03. 2019

Už tuto sobotu 2. března 2019 odpoledne se v Dobříši opět uskuteční dvě oblíbené masopustní akce pro děti i dospělé. K oslavám masopustu totiž tradičně patří průvody, karnevaly a samozřejmě i hodování. Nenechte si tak ujít jeden z nejkrásnějších průvodů v našem regionu a nejzábavnější karneval!

Období masopustu začíná každoročně po svátku Tří králů (6. ledna) a končí na tzv. Popeleční středu. Konec těchto oslav tak nemá pevné datum a každoročně závisí na datu Velikonoc. Masopust původně představuje dobu hodování a veselí, během kterého probíhají taneční zábavy, zabijačky, ale i svatby a hostiny a je třeba se dosyta najíst. Zvláště pak poslední dny tohoto období jsou spojeny také s průvody masek a karnevaly, po nichž dříve přicházel čtyřicetidenní půst.

Dobříšský MASOPUSTNÍ PRŮVOD se sokoly

V Dobříši se tradiční Masopustní průvod koná již několik let a stává se stále více oblíbenou akcí. Díky TJ Sokol Dobříš a evangelickému sboru se tak i letos můžete přijít podívat nebo se přímo zapojit i vy. Srdečně zvány jsou děti stejně jako dospělí a vítány jsou všechny masky. Sraz je naplánovaný na 14:00 hod. před budovou sokolovny v Dobříši. Chybět nebude živá hudba, tanec ani další zábava.

MASOPUSTNÍ KARNEVAL ve Skřítkově

Již tradičně se k oslavám Masopustu přidává také dětská herna Skřítkov, která pro děti i dospělé pořádá jeden z nejzábavnějších karnevalů. Karneval s animačním programem, do kterého se aktivně zapojí děti i dospělí vypukne v 15:00 hod. Těšit se můžete na tanec, soutěže, přehlídku masek, ale i foto-koutek a spoustu odměn s animátorkami Denisou a Sárou.    

Vezměte celou rodinu a navštivte průvod i karneval! Převlékněte se do masek a užijte si jednu z tradičních akcí netradičně! Další nejen masopustně zaměřené akce pořádané v Dobříši a okolí naleznete vždy aktuálně v kalendáři událostí.

autor článku: Denisa Havlíčková