Dnes je středa 28. říjen, je Den vzniku samostatného Československého státu.

Ilustrační foto

VIDEO: Májové slavnosti letos opět zaplnily dobříšské náměstí

přidáno: 05. 06. 2018

Dobříšské májové slavnosti, to je tradiční akce města, která se koná již sedmnáct let. Jak dlouho probíhají na tento den přípravy? Připomeňte si letošní atmosféru „Májovek“ ve videu.

V sobotu 19. května proběhl již sedmnáctý ročník Májových slavností města Dobříše. Během jednoho dne byly připraveny hned 2 stage -  hlavní pódium na Mírovém náměstí a scéna v Kopáčkově dvoře. V horní části Mírového náměstí bylo rozestavěno celkem přes 70 stánků s občerstevním či suvenýry a připraveno bylo 9 pouťových atrakcí. Organizátoři každoročně připravují 13 hodinový program na hlavní stage, který začíná v půl desáté dopoledne a končí až o půl jedenácté večer. V rámci celého dne se představilo nespočet vystupujích z dobříšských i okolních škol či organizací a během dne byly pro návštěvníky připraveny i další zajímavé aktivity, které nabízely místní i přespolní organizace nejen na dobříšském náměstí.

Kdo všechno stojí za organizací?

Průběžné práce a objednání hlavních kapel začíná již v říjnu předešlého roku. Celodenní akci pak připravuje štáb, jehož součástí jsou pracovníci Městského úřadu, Kulturního střediska Dobříš, Městské policie a Dokasu. Na akci je z rozpočtu města vyhrazena účelová dotace 480 tis. Kč, která je součástí rozpočtu Kulturního střediska Dobříš. Z této částky se hradí téměř vše a to zajištění akce po komunální a technické stránce, honoráře účinkujících, náklady na technické zajištění, propagace a další.

Program byl připraven nejen na hlavním pódiu

Hudební program byl připraven i na druhé scéně za Kopáčkovým domem. Na dětském hřišti „U Kina“ bylo pro děti připraveno loutkové divadlo s výměnnými kulisami a sadou loutek určených do veřejného prostoru, otevřených ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny, interaktivní program připravil i RC Dobříšek. Pro děti, které vyznávají akčnější zábavu, připravili i letos svůj program skautské oddíly a spolek Provas v Husově parčíku. Za sokolovnou pak byly připraveny rampy od spolku D-fight.

Hlavní hvězdy večera

Kromě tradičních vystoupení a akcí, které se konají každým rokem, se na každém ročníku vždy představí i nové tváře. V letošním roce se v hlavní části večerního programu představila rock-popová skupina Eddie Stoilow, skupina Supergroup.cz a diváky také nadchla freestyle biková exhibice v podání Damjana Siriškiho a Ondry Šenka.

Další ročník, již osmnáctý, nás čeká až v příštím roce, pojďte si tak ještě tu letošní sobotní atmosféru „vychutnat“ ve videu:

autor článku: Reportérka Kamila Paulová a kameraman Jaroslav Hájek