Dnes je neděle 15. září, svátek má Jolana.

Události

Festival Americké jaro 2019

Ilustrační obázek k akci - Festival Americké jaro 2019
KDY?
24. květen 2019 od 19:30
KDE?
Kulturní dům Dobříš

CO?                        

Zveme vás na festival, který se již čtrnáctým rokem koná v řadě míst po celé České republice.

 

Publiku představuje vycházející hvězdy či v posledních ročnících i etablované americké umělce především z prostředí vážné a jazzové hudby. Festival Americké jaro je v současnosti největším projektem česko-americké kulturní spolupráce.

 

Již po sedmé jej pořádáme i v dobříšském kulturním domě a jsme potěšeni, že i v letošním roce můžeme publiku nabídnout velmi atraktivního hosta - celosvětově uznávanou pianistku Olgu Vinokur, která je pověstná svým odvážným a imaginativním programem sestávajícím z děl známých i méně známých skladatelů. Její umění obdivují návštěvníci významných hudebních scén a festivalů v USA i v zahraničí. S českým Kvartetem Martinů spolupracovala na vydání kvintetů skladatele, klavíristy a pedagoga Sergeje Tanějeva (1856–1915) a napomohla mu tím uspořádat turné po Spojených státech. Je nositelkou řady prestižních cen.

 

Olga Vinokur pochází z Ruska, kde na svůj talent upozornila již ve velmi útlém věku. Ve svých studiích pokračovala v Izraeli na Rubin Music Academy v Tel-Avivu a dokončila je na Manhattan School of Music v New Yorku.

 

Americký průvodce gramofonovými deskami (American Record Guide) hodnotí její nahrávky jako jedny z vrcholových klavírních interpretací za posledních 75 let. New York Times píše o její hře jako o “nádherném přestavení” a BBC Journal ji charakterizuje slovem  “mimořádná.”

 

VSTUPNÉ:

  • 150 Kč 
  • 80 Kč (zvýhodněné - důchodci, studenti, ZTP)

 

Předprodej vstupenek v KD Dobříš, tel.: 318 521 302.

 

VÍCE INFO: